Главная страницаКарта сайта и поискКонтактная информация
LatviskiПо-русскиIn English

Новости

2017
Июль Июнь Май Апрель Март Февраль Январь
2015
Декабрь Ноябрь Октябрь Сентябрь Август

Ugunsdrošās durvis metāla kārbā

pdf, 1.1 МБ

Ugunsdrošas durvis no koka metāla kārbā

Lielākajai daļai apzinīgo pasūtītāju – vai tas būtu sabiedriskajā, vai privātajā sektorā – ir skaidra ugunsdrošu durvju nozīme, un, rēķinoties ar riskiem un iespējamo vajadzību glābt dzīvību, ugunsdrošības prasības netiek ignorētas. Populārākas un izmantošanā ierastākas ir ugunsdrošās metāla durvis, kuru tradicionālais dizains ir salīdzinoši vienmuļš un smagnējs.

Latvijai un pat visai Baltijai unikālu produktu ražošanu kopš 2016. gada novembra sākusi kompānijas “Reaton” durvju ražotne, kas piedāvā tirgū sertificētas un saskaņā ar ugunsdrošības standartiem izgatavotas ugunsdrošās koka durvis metāla kārbā, kas atbilst EI 30 klasei un izmantojamas ugunsdrošai telpu norobežošanai. “Reaton” klāstā jau labu laiku ir ugunsdrošās koka durvis, un tagad klāsts ir paplašināts ar unikālo produktu – ugunsdrošām durvīm metālā kārbā.

Eiropā nav pārāk daudz ražotāju, kuri ir drosmīgi uzņēmušies ugunsdrošu durvju izgatavošanu, turklāt produktus piedāvājot tirgū par salīdzinoši augstu cenu. “Reaton” produkti, funkcionālajā un dizaina kvalitātē neatpaliekot no Rietumu ražotājiem, ir pieejami par 30% mazākām izmaksām, līdz ar to ir interesantāki pasūtītājam.

Jāatzīmē, ka “Reaton” ir pieredzējis durvju ražotājs, specializējies individuālu pasūtījumu apkalpošanā, klāstā pieejamas koka iekšdurvis un speciāla izmantojuma durvis – skaņu izolējošas, ugunsdrošas koka durvis un tagad arī ugunsdrošas koka durvis metāla kārbā.

Kam nepieciešamas ugunsdrošās koka durvis?

Viens no lielākajiem potenciālajiem pasūtītājiem ugunsdrošajām koka durvīm ar metāla aplodu ir slimnīcas, skolas, lielveikali – sabiedriskas funkcijas ēkas ar lielu noslodzi. Piemēram, slimnīcās, izmantojot vienkāršas koka durvis, ir risks tās ātri sabojāt, rēķinoties ar slimnīcas ikdienas funkcionēšanas paradumiem – cauri durvīm jāstumj ratiņi, gultas, kas atsitoties bojā gan vērtnes, gan aplodas.

Ugunsdrošās koka druvis ar metāla aplodām ir pasargātas no ātra un ikdienišķa sabojāšanas riska, jo to ražošanā izmantoti ilgmūžīgi materiāli ar augsta līmeņa noturību pret mehānisku iedarbību. Līdzīga situācija ir skolās, tehnikumos, citās sabiedriskas funkcijas ēkās, arī hosteļos un divzvaigžņu un trīszvaigžņu viesnīcās, ko apmeklē visai dažāda publika, arī tāda, kam raksturīga nevērīga, pat demolējoša izturēšanās pret vidi un tās elementiem.

Tādos gadījumos ugunsdrošas koka druvis ar metāla aplodu ir neaizstājamas, jo vienlaikus pilda trīs funkcijas – nodrošina ugunsdrošības normatīvu izpildi, ir drošas ekspluatācijā lielas noslodzes gadījumos un ir dizainiski izskatīgas, kas mūsdienu modernajās sabiedriskajās ēkās ir svarīga komponente. Ja pārlieku lielas slodzes gadījumā tiek bojāta vērtne, to iespējams nomainīt un metāla aplodai atjaunot krāsojumu.

No kā sastāv ugunsdrošās koka durvis metāla kārbā?

Ugunsdrošās koka durvis metāla kārbā tiek izgatavotas no koka un koksni saturošiem materiāliem, kuru sastāvs ir sertificēts, bet netiek atklāts plašākai publikai; metāla kārba ir izgatavota no tērauda. Izejmateriāli tiek iegādāti no šīs jomas vadošajiem Eiropas ražotājiem.

Sertificēti un pārbaudīti ugunsdrošības testu laboratorijā Eiropā ir ne tikai materiāli, bet kopumā visa ugunsdrošo koka durvju metāla kārbas konstrukcija – vērtne, aploda, furnitūra –, jo ugunsnelaimes gadījumā it visam ir nozīme. Durvju metāla aplodas konstrukcija ir risināta tā, lai izslēgtu siltuma pārvadīšanu kārbā. Sertificēta un auditēta ir arī koka ugunsdrošo durvju ražotne.

Produkts ir dizainiski unikāls, atšķiroties no ugunsdrošajām metāla durvīm ar daudzveidīgu iespējamo apdari. Vērtnes var būt krāsotas, finierētas, ar HPL apdari, kā tiek dēvēts augstspiediena apstākļos izgatavotais lamināts. Kā zināms, HPL ir sinonīms ilgmūžīgai kalpošanai un noturībai. Visas ugunsdrošās durvis tiek aprīkotas ar objektu klases furnitūru, un tas nozīmē, ka tiek izmantota augstvērtīga, ilgtspējīga furnitūra, atbilstoša noslodzei sabiedriskā sektora ēkās.

Apjomi un izmēri

“Reaton” ražotnes jauda ir 2000 durvju mēnesī, ja durvis ir viena tipa (var būt dažāda izmēra). Ražotnē netop standarta vai tipveida izstrādājumi, tie visi ir individuāli pasūtījumi. Iespējams izgatavot arī klasiska dizaina durvis vēsturiskiem objektiem ar kultūras pieminekļu statusu, kur līdz ar moderno laiku funkcijām – ugunsdrošība, dizains, droša ekspluatācija, atbilstība LBN – ir arī prasība ievērot noteiktu vēsturisko stilu.

Maksimālie izmēri ugunsdrošajām koka durvīm ir 1280 mm platumā un 2520 mm augstumā. Šāda un arī mazāka izmēra ugunsdrošās koka durvis ir sertificētas. “Reaton” pircējiem piedāvā tikai un vienīgi sertificētas ugunsdrošās koka durvis metāla kārbā, strikti ievērojot sertifikācijas procesā noteiktos izmērus.

Izmaksas? Saimnieciski izdevīgas

Izvēloties ugunsdrošas durvis, pasūtītāji “Reaton” produktus nevarēs atrast lētāko piedāvājumu kategorijā. “Reaton” ugunsdrošās koka durvis metāla kārbā atbilst kategorijai “saimnieciski izdevīgs piedāvājums”, kas pasūtītājam nozīmē ieguldījumu ilgtspējīgā objektu apsaimniekošanā. Šīs durvis paredzētas ilgstošai kalpošanai, nemazinoties kādai no funkcijām – ugunsdrošībai, dizainam, drošai ekspluatācijai. Tās ir investīcijas, kuras pasūtītājam ar garantiju atmaksājas.